phoca_thumb_s_pjwstk_logo"Informatykę Społeczną" będzie można studiować od października w warszawskiej Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Studia II stopnia łączące wiedzę humanistyczną i informatyczną są dofinansowane z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Kandydaci będą przyjmowani na podstawie rozmów kwalifikacyjnych; dla 32 najlepszych pierwszy rok nauki jest bezpłatny - informuje Barbara Nowacka z PJWSTK.


Jak dodaje Nowacka, ze studiów magisterskich uzupełniających "Informatyka Społeczna" będą mogli skorzystać głównie absolwenci studiów licencjackich z zarządzania, ekonomii, socjologii, psychologii, kulturoznawstwa, biologii, politologii i pokrewnych kierunków. Studenci mają szanse nabycia praktycznych umiejętności, które pozwolą sprawnie tworzyć produkty i rozwiązania uwzględniające złożone procesy społeczne i kontekst kulturowy. 

Komisja rekrutacyjna będzie zwracała szczególną uwagę na przebieg studiów i oceny kandydata, uwzględniając jego zainteresowania informatyką oraz nowoczesnymi technologiami internetowymi. 

Nowacka podkreśla, że twórcy programu studiów położyli duży nacisk na zbalansowanie humanistycznych i technicznych aspektów informatyki społecznej. Dobór przedmiotów i ich umiejscowienie w toku studiów umożliwia realizowanie przez studentów na kolejnych semestrach coraz ciekawszych projektów, także we współpracy z firmami. 

Jak wyjaśnia przedstawicielka PJWSTK, informatyka społeczna odnosi się do szeroko rozumianego związku pomiędzy informatycznymi technologiami komunikacyjnymi i światem społecznym. Przedmiotem zainteresowania badaczy jest wpływ informatycznych technologii komunikacyjnych na zmiany społeczne i psychologiczne wśród osób, które z nich korzystają. Badany jest również wpływ zjawisk społecznych na systemy informatyczne i komunikacyjne. 

Nowacka przekonuje, że absolwent "Informatyki Społecznej" będzie umiał w twórczy sposób rozwiązywać skomplikowane problemy na styku: człowiek, społeczeństwo a systemy informacyjne, a także projektować i przeprowadzać badania społeczne, przygotowywać prognozy z wykorzystaniem szerokiego spektrum narzędzi informatycznych. 

źródło: PAP - Nauka w Polsce
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->