phoca_thumb_s_lazarskiUczelnia Łazarskiego otrzymała najwięcej spośród polskich uczelni niepublicznych środków finansowych na zagraniczną wymianę studentów w ramach programu Erasmus w roku 2009/2010. Kwota, jaką pozyskała Uczelnia Łazarskiego na realizację projektu to aż 240 640 Euro.

„Współpracujemy z uczelniami z ponad 30 krajów w Europie oraz na świecie i stale poszerzamy możliwości studenckiej wymiany międzynarodowej. Jako Uczelnia chcemy oferować naszym studentom i pracownikom szeroki wachlarz możliwości rozwoju wiedzy i umiejętności m.in. poprzez drogę międzynarodowych kontaktów i interesujących partnerów” – powiedziała prof. Daria Nałęcz, Rektor Uczelni Łazarskiego.

Uczelnia Łazarskiego pozostawiła daleko w tyle swoją konkurencję. Drugie miejsce zajęła uczelnia, której zaproponowano dofinansowanie w wysokości 177 400 Euro.

To nie jedyne wyróżnienie, jakie spotkało Uczelnię Łazarskiego. Według miesięcznika „Perspektywy” wskaźnik wielokulturowości Uczelni Łazarskiego wynosi 100%, co czyni ją najlepszą w tej kategorii spośród wszystkich uczelni biorących udział w rankingu i stanowi zdecydowany wyróżnik wśród innych uczelni na konkurencyjnym rynku kształcenia akademickiego.

„Współpraca międzynarodowa z najlepszymi na świecie szkołami wyższymi, to jeden z głównych filarów, na których opiera się nasza Uczelnia. Uczelnia Łazarskiego wciąż rozwija się w zmieniającym się środowisku szkolnictwa wyższego i kładzie szczególny nacisk na jakość oferty edukacyjnej, oferując swoim studentom wiedzę i doskonałe perspektywy rozwoju zawodowego. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne w dobie globalizacji, jest ciągłe podnoszenie jakości kształcenia i rozwijanie międzynarodowej współpracy, a także wspieranie w realizacji założonych celów naszych studentów i pracowników. Zawsze byliśmy otwarci na rozszerzanie granic, stąd tak dużą wagę przywiązujemy do międzynarodowej wymiany studentów” – podkreśliła prof. Daria Nałęcz. – „W dzisiejszych korporacjach międzynarodowych również dominuje czynnik wielokulturowości, a doświadczenia lat studenckich na pewno zaprocentują w przyszłości, pozwalając naszym absolwentom szybko odnaleźć się w nowym, wymagającym środowisku, jakim jest środowisko pracy” – dodaje prof. Daria Nałęcz.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->