phoca_thumb_s_kwn_logoW praskiej Galerii Wysokich Napięć (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) odbędzie się wystawa fotografii prezentujących Indie oczyma kobiety i mężczyzny. Zapis wspomnień Anny Bogusz i Leona Tarasewicza z podróży po tym kraju będzie można obejrzeć między 20 maja a 10 czerwca. Wernisaż z udziałem twórców oraz gościnnie Ryszarda Horowitza już 19 maja.

„Indie – dwa spojrzenia” to łączona wystawa zdjęć autorstwa Anny Bogusz i Leona Tarasewicza, która powstała na podstawie ich fascynacji fotografią oraz barwną kulturą Indii. Każdy z dwojga autorów podróżując po Indiach uchwycił w kadrze najbliższe sobie szczegóły, obrazy i sytuacje. Na tej podstawie powstała wystawa prezentująca 55 kolorowych fotografii (28 autorstwa Anny Bogusz i 27 autorstwa Leona Tarasewicza) przedstawiających Indie oczyma kobiety i mężczyzny.

„Indie – dwa spojrzenia“
Galeria Wysokich Napięć SWPS
wernisaż: 19 maja, godz. 18.00
wystawa czynna: 20.05.2010 – 10.06.2010 
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, II p.
ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa 

Anna Bogusz – absolwentka architektury Pratt Institute w Nowym Jorku (wcześniej studiowała na Uniwersytecie w Caracas, Wenezuela). Zawodowo związana z działalnością na rzecz ONZ. Fotografia stała się jej pasją już podczas studiów. Podróżują, utrwala wszystko, co ją zachwyca – od krajobrazów przez architekturę, aż do portretów ludzi rożnych kultur. Jest członkiem prestiżowej organizacji National Board of Review of Motion Pictures (NBR). Prywatnie – żona Ryszarda Horowitza.

Leon Tarasewicz – absolwent wydziału malarstwa warszawskiej ASP. Od ponad 20 lat współpracuje z galeriami i wieloma znaczącymi ośrodkami sztuki współczesnej w kraju i zagranicą (m.in. Galeria Claesa Nordenhake w Malmö i Sztokholmie, Galleria del Cavallino w Wenecji, Springer & Winckler Galerie we Frankfurcie nad Menem i Berlinie Gary Tatintsian Gallery w Nowym Jorku). Uhonorowany „Paszportem Polityki”, nagrodą im. Jana Cybisa (2000 r.) oraz Wielką Nagrodą Fundacji Kultury (2007 r.). Dwukrotny reprezentant polskiej sztuki na Biennale w Wenecji (1988 r. i 2002 r.).

Kultura Wysokich Napięć w SWPS to wystawy fotograficzne twórców o międzynarodowej renomie, spektakle teatralne najlepszych grup teatralnych, promocje najnowszych książek, spotkania z uznanymi artystami i pokazy filmów z nurtu kina niezależnego.

Więcej: www.kwn.swps.pl.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->