sggw-logo1Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie otrzymała tytuł „Najbardziej innowacyjnej i kreatywnej uczelni w Polsce”. W konkursie zorganizowanym przez Akademickie Centrum Informacyjne, uczelnie zostały wnikliwie ocenione pod względem stopnia wykorzystania nowoczesnych technologii wspierających proces nauczania oraz innowacyjnych działań realizowanych w sektorze szkolnictwa wyższego.

Kryteria oceny uczelni były bardzo szczegółowe i wymagały od najlepszych wykazania zastosowania w procesie dydaktycznym i naukowym, głownie w ostatnich dwóch latach, nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Oceniano między innymi w jaki sposób uczelnie są widoczne w Internecie. SGGW w ostatnim roku uruchomiła multimedialną, dostosowaną do trendów obowiązujących w sieci stronę główną uczelni www.sggw.pl , telewizję internetową www.sggw.tv oraz kilkanaście wydziałowych stron internetowych. Ponadto uczelnia ma swoje profile na You Tube i portalach społecznościowych. W konkursie oceniano także wykorzystanie nowoczesnych technologii w dydaktyce, w tym między innymi edukację poprzez Internet, wyposażenie sal dydaktycznych, wykorzystywanie technologii ułatwiających studiowanie i dostęp do wiedzy. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego prowadzi między innymi „Program unowocześniania kształcenia w SGGW dla zapewnienia konkurencyjności oraz wysokiej kompetencji absolwentów”, który ma za zadanie między innymi: wdrażanie i upowszechnianie kształcenia na odległość (studia eRolnictwo), podnoszenie kompetencji kadry akademickiej poprzez szkolenia, umożliwienie absolwentom zdobycia praktyki – także zagranicą, wdrożenie rozwiązań stosowanych w zagranicznych uczelniach w zakresie LCT w nauczani oraz wsparcie studentów i absolwentów w aktywnym wejściu na rynek pracy, w tym poprzez analizę losów absolwentów. Tworzenie perspektyw zawodowych dla absolwentów było ważnym elementem oceny. W SGGW funkcjonuje Sekcja Promocji Absolwentów „Agrokadra”, działa Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, poszczególne wydziały aktywnie współpracują z wieloma branżowymi przedsiębiorstwami, a studenci korzystają z bezpłatnych szkoleń wspomagających poruszanie się na trudnym rynku pracy. Oceniano także certyfikaty posiadane przez uczelnie oraz laboratoria akredytowane.

Konkurs na „Najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce” był prowadzony w dwóch oddzielnych kategoriach dla uczelni publicznych i niepublicznych.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->