phoca_thumb_s_biuro unilevera_3Blisko 90 studentów z całej Polski wzięło udział w Dniu Otwartym w Unileverze, zorganizowanym w Polsce po raz pierwszy.

Warszawa, 5 kwietnia 2011 r. – Ilu pracowników Unilevera rozpoczęło pracę dzięki programom praktyk studenckich? Jak wprowadza się markę na rynek? Czy do pracy w dziale finansów trzeba mieć kierunkowe wykształcenie? - to niektóre z setek pytań, jakie w sobotę 2 kwietnia studenci z całej Polski zadali menedżerom Unilevera.

 

Firma, która należy do największych na świecie producentów dóbr szybkozbywalnych, jest uznawana za jednego z najatrakcyjniejszych pracodawców. W sobotę studenci chcieli się dowiedzieć jakie są kryteria rekrutacji, czym charakteryzuje się praca w określonych działach, jaka jest polityka firmy w zakresie rozwoju pracownika.

- Studenci oczekują bardzo praktycznego podejścia i informacji, użytecznych w planowaniu i rozwoju ich kariery – mówi Michał Pertkiewicz, odpowiedzialny za programy dla studentów i absolwentów w Unileverze – Daliśmy im unikalną szansę bezpośrednich rozmów zarówno z najwyższymi rangą menedżerami, jak również innymi pracownikami Unilevera.

Studentów interesowała specyfika pracy w poszczególnych działach firmy: finansów, personalnym, sprzedaży, marketingu, łańcucha dostaw. Podczas spotkania mieli możliwość rozwiązywania praktycznych studiów przypadku z każdego z tych segmentów biznesowych.

Ogromne zainteresowanie wzbudziły kwestie związane z wielokulturowym środowiskiem pracy. Prezes Unilevera w Polsce i krajach bałtyckich, Sanjay Dube, odpowiadał na pytania o początki swej kariery w Unileverze w Indiach i o to, jak odnalazł się w Polsce. Z kolei Ewa Ereminowicz, która rozpoczynała swą karierę w Unileverze w Polsce, a teraz pracuje jako analityk finansowy w singapurskim oddziale firmy, podczas specjalnie zaaranżowanego telemostu mówiła o specyfice swojej pracy z kolegami z innych oddziałów Unilevera, reprezentującymi 13 stref czasowych.

 

Na warszawskie spotkanie przyjechali studenci z całej Polski – m.in. Gdańska, Poznania, Puław, Dąbrowy Górniczej, Katowic i Warszawy. Reprezentowane były zarówno uczelnie państwowe, m.in. Szkoła Główna Handlowa, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, jak prywatne - m.in. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej czy Akademia Koźmińskiego.

Liczba chętnych do udziału w dniu otwartym Unilevera znacznie przekroczyła liczbę dostępnych miejsc. Z uwagi na ogromne zainteresowanie firma zapowiada zorganizowanie kolejnego dnia otwartego w przyszłym roku.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->