lazarskiUczelnia Łazarskiego proponuje wszystkim studentom prawa uczestnictwo w serii prelekcji wybitnego prawnika, Prezesa Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku - Jerzego Stępnia. Cykl otwartych wykładów pt. "Czy metoda redukcji fenomenologicznej może być przydatna w naukach prawnych? Pięć przykładów zastosowania" został zainaugurowany 13 kwietnia.  
Sędzia Jerzy Stępień, dyrektor Instytutu Przestrzeni Obywatelskiej i Polityki Społecznej Uczelni Łazarskiego, poprowadzi cykl pięciu wykładów, w których przedstawi analizę najistotniejszych zagadnień związanych z fundamentami ustrojowymi państwa polskiego. Były Prezes Trybunału Konstytucyjnego, jako osoba z dużym doświadczeniem w rozstrzyganiu kluczowych, prawnych problemów funkcjonowania kraju, przybliży wszystkim chętnym metodę redukcji fenomenologicznej i na pięciu przykładach zaprezentuje możliwości jej stosowania w naukach prawnych.
 
Jesteśmy bardzo dumni, że jednym z naszych wykładowców jest tak wybitna osoba, jak sędzia Jerzy Stępień, doświadczony praktyk i teoretyk prawa. Swoją bogatą wiedzą chętnie dzieli się ze wszystkimi, dla których istotne są zagadnienia związane z funkcjonowaniem społeczeństwa obywatelskiego - mówi Agnieszka Brzezińska, Koordynator ds. marketingu Uczelni Łazarskiego.
 
Kolejne wykłady będą odbywały się co tydzień lub co dwa tygodnie i zatytułowane będą odpowiednio: "Współczesna polis - rzecz o tradycji i teraźniejszości samorządu terytorialnego", „Solidarność - ostatnia konfederacja?”, „Od Lewiatana do państwa prawa" i „Tradycja polskiego konstytucjonalizmu".
 
Terminy kolejnych wykładów:
 
„Współczesna polis - rzecz o tradycji i teraźniejszości samorządu terytorialnego." 27 kwietnia- godz. 14:20-16:00
„Solidarność - ostatnia konfederacja?” 18 maja godz.13.00-14.30 (wyjątkowo w sali 118)
„Od Lewiatana do państwa prawa" 25 maja godz.13.00-14.30
„Tradycja polskiego konstytucjonalizmu" 8 czerwca godz.13.00-14.30
 
Wykłady odbędą się w sali 130.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->