W dniach 23-26 lipca 2011 r. w Orlando w USA odbył się World Education Congress organizacji Meeting Professional International (MPI). To najważniejsze wydarzenie edukacyjne dla organizacji MPI, które skupiło w tym roku ponad 2000 uczestników. Dwoje z nich to reprezentanci Uczelni Vistula z Warszawy - Michał Maziarczyk - student specjalności turystyka biznesowa kierunku Turystyka i Rekreacja oraz prodziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji - Krzysztof Celuch.

Michał jest pierwszym studentem z Polski wyróżnionym przyznawaną w dziedzinie turystyki biznesowej nagrodą MPI Foundation Youth Award. W całym konkursie pokonał on ponad 250 studentów z 5 krajów. Wręczenie nagrody odbyło się podczas uroczystej gali IMEX Award 2011 we Frankfurcie, a nagroda została przekazana przez Bruca MacMillana – prezydenta MPI.

Jest to niezwykłe wyróżnienie dla Polski, a jednocześnie potwierdzenie, że studenci z naszego kraju mogą zdobywać najwyższe nagrody. Cieszy mnie fakt, że właśnie student Uczelni Vistula, pierwszej w Polsce szkoły kształcącej na specjalności turystyka biznesowa, mógł zostać jej laureatem. Od ponad 4 lat kształcimy przyszłych liderów przemysłu spotkań i wierzę, że dzięki tym młodym ludziom będziemy promowali Polskę jeszcze efektywniej – komentuje prodziekan Krzysztof Celuch.

W trakcie kongresu oprócz ponad 100 paneli edukacyjnych odbyły się liczne spotkania, których celem było nawiązanie nowych kontaktów. Ponadto przedstawiciele Uczelni Vistula gościli w Univeristy of Florida, na wydziale zajmującym się obsługą gości biznesowych.

To niebywałe przeżycie móc z bliska oglądać kongres MPI i to na specjalne zaproszenie tej organizacji. Cieszę się, że mogłem reprezentować Uczelnię Vistula - podsumowuje Michał Maziarczyk, student Uczelni Vistula i laureat MPI Foundation Youth Award.

Zwycięstwo Michała jest kolejnym osiągnięciem członków Koła Turystyki działającego przy Uczelni Vistula, a jednocześnie potwierdzeniem wysokiego poziomu nauki w tej szkole.
Uczelnia jest członkiem Meeting Professionals International (MPI), współpracuję także z Warsaw Convention Bureau, International Congress Convention Association (ICCA) oraz The Society of Incentives and Travels Executives (SITE). Dzięki temu studenci mogą aktywnie uczestniczyć w międzynarodowych konferencjach m.in. w Londynie, Barcelonie i Stanach Zjednoczonych. Ma również podpisane porozumienie z Polską Organizacją Turystyczną. W ramach tej umowy studenci mogą brać udział w podejmowanych i realizowanych przez POT projektach, w formie zajęć praktyczno–zawodowych oraz w organizacji szkoleń dla pracowników przemysłu turystycznego. Obie placówki wymieniają się doświadczeniami na temat zasad gromadzenia, przetwarzania i upowszechniania informacji o turystyce, przygotowania i przekazywania efektów prac dyplomowych analizujących aktualne problemy turystyki i mogących stanowić źródło informacji dla POT w prowadzeniu działań statutowych.

Studenci studiów licencjackich kierunku Turystyka i Rekreacja mają do wyboru cztery specjalności:
- Hotelarstwo i gastronomia 
- Obsługa i organizacja ruchu turystycznego 
- Rekreacja 
- Turystyka biznesowa

Studenci studiów uzupełniających magisterskich, mogą kontynuować naukę na specjalności: Ekonomika turystyki i rekreacji. Dzięki nauce na tej specjalności zdobywają praktyczne umiejętności potrzebne do pracy w całym sektorze turystyki biznesowej.
Więcej informacji o ofercie uczelni na stronie www.vistula.edu.pl
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->