lazarskiZ badań serwisu GazetaPraca.pl wynika, że aż 77% studentek i 75% studentów zwraca uwagę na możliwość podjęcia pracy zgodnej ze zdobytym wykształceniem. Dla osób zainteresowanych karierą w szeroko rozumianej służbie międzynarodowej, Uczelnia Łazarskiego przygotowała unikalne specjalności w ramach kierunku Stosunki Międzynarodowe - European Administration, Dyplomacja Regionalna oraz Dyplomacja Samorządowa.


Uczelnia Łazarskiego przygotowała specjalny program studiów, nowe specjalizacje. Prowadzony na Uczelni Łazarskiego program European Administration jest wykładany w języku angielskim przez pracowników instytucji UE. Studenci mają możliwość wzięcia udziału w wyjazdach studyjnych do Brukseli, gdzie będą uczestniczyć w warsztatach i wykładach, prowadzonych przez najznamienitszych urzędników unijnych. Specjalność ta realizowana jest na studiach magisterskich, na anglojęzycznym kierunku Master of Arts in International Relations. Absolwent zyska w ten sposób dwa dyplomy: brytyjski Master of Arts oraz polski dyplom magisterski. Jednocześnie specjalność można realizować w ramach polskojęzycznych studiów na kierunku Stosunki Międzynarodowe i uzyskać wyłącznie dyplom wydawany przez Uczelnię Łazarskiego. Kolejnymi unikalnymi propozycjami Uczelni Łazarskiego na Kierunku Stosunki międzynarodowe są Dyplomacja Regionalna na studiach licencjackich i Dyplomacja Samorządowa na studiach magisterskich. Programy zostały przygotowane wspólnie ze Związkiem Powiatów Polskich. 


- W strukturach UE pracuje około 40-45 tysięcy osób, w tym 25 tysięcy pracowników stałych, 10 tysięcy na kontraktach okresowych oraz tłumacze i pracownicy techniczni. Pomimo zwiększającej się liczby pracowników z Polski, nadal wiele stanowisk stałych pozostaje nieobsadzonych. W instytucjach i agencjach Unii Europejskiej w pierwszym kwartale bieżącego roku pracowało blisko 2400 polskich obywateli, przy czym powinno ich być przynajmniej dwa razy więcej – mówi Adam Figurski, wykładowca Uczelni Łazarskiego. - Deficyt odczuwa się również wśród reprezentantów polskich firm, z których jedynie PGNiG może poszczycić się odpowiednim przedstawicielstwem. Problem niedostatecznych kadr dotyczy także samej Polski – szacuje się, że w strukturach państwowych, w tym w ministerstwach, powinno zostać zatrudnionych dwa razy więcej ekspertów od współpracy z UE, niż do tej pory – podsumowuje Figurski.


Uczelnia Łazarskiego ,jako jedyna ma w swojej ofercie program przygotowujący kandydatów do egzaminów rekrutacyjnych w instytucjach Unii Europejskiej, przeprowadzanych przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO).

- Jak wynika z naszych badań rynku i rozmów przeprowadzonych z przedstawicielami Związku Powiatów, w Polsce brakuje specjalistów ds. kontaktów międzynarodowych, wspierania rozwoju gospodarczego i promocji regionów, euroregionów, województw, powiatów i miast – mówi Agnieszka Brzezińska Koordynator ds. marketingu Uczelni Łazarskiego. - O tym, jak duże jest w samorządach zapotrzebowanie na chociażby podstawową wiedzę z zakresu dyplomacji najlepiej świadczy fakt, że w szkoleniu na ten temat, organizowanym przez Związek Miast Polskich, wzięło udział aż 60 pracowników miejskich Biur Promocji z całej Polski.


Aby zarejestrować się na studia lub uzyskać więcej informacji na temat Uczelni Łazarskiego, wystarczy odwiedzić stronę: www.rekrutacja.lazarski.pl




!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->