warszawaPrawo i kierunki ekonomiczne są w tym roku najbardziej oblegane przez przyszłych studentów. Warszawskie uczelnie oferują także kształcenie przez Internet. Politechnika Warszawska i jej Ośrodek Kształcenia na Odległość proponuje czteroletnie studia na kierunkach: Elektronika i telekomunikacja, Automatyka i robotyka oraz Informatyka. W tym roku warszawscy studenci mieli do wyboru szeroką gamę nowych kierunków. Niektóre z nich to: Fotonika, Kryminalistyka i logistyka mediów, czy Biznes i polityka Indii.
1. Uniwersytet Warszawski

Największą popularnością cieszyły się kierunki: Ekonomia, Finanse, inwestycje i rachunkowość oraz Informatyka i ekonometria, gdzie 12 osób starało się o jeden indeks. Na kierunek Finanse, rachunkowość i ubezpieczenia zgłosiło się aż 11 osób na jedno miejsce, w sumie ponad 2 tys. chętnych. Taka sama liczba kandydatów starała się o miejsce na Zarządzaniu. Rekord popularności zyskało Prawo, gdzie aż 3 tys. osób ubiega się o 400 miejsc.
Najmniej miejsc jest na Dziennikarstwie, Międzykierunkowych studiach ekonomiczno-menedżerskich oraz Sinologii i Japonistyce, przez co najtrudniej się na nie dostać. Liczba chętnych na jedno miejsce sięga tutaj aż 26.


2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

10 osób na jedno miejsce to wynik rekrutacji na kierunku Finanse i rachunkowość. Popularność zyskała także Weterynaria, Budownictwo, Gospodarka przestrzenna oraz Ekonomia.


3. Politechnika Warszawska

Tutaj najwięcej kandydatów startowało na Mechanikę i budowę maszyn, gdzie aż 33 osoby ma nadzieje na rozpoczęcie studiów. Równie popularna była Inżynieria biomedyczna (29) i Gospodarka przestrzenna (26).źródło: PAP

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->