Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję jest podstawowym hasłem przyświecającym organizatorom XVI Festiwalu Nauki, który odbywać się będzie w dniach 21-30 września w Warszawie oraz Jabłonnie.

 
Sam Festiwal jest już pewnego rodzaju inwestycją. To inwestycja w polskie społeczeństwo, które powinno być coraz bardziej świadome wzrastającego znaczenia nauki we współczesnym świecie. Celem organizatorów jest nadanie Polakom cech społeczeństwa wiedzy na wzór społeczeństw w państwach rozwiniętych takich jak Stany Zjednoczone, Japonia czy państwa Europy Zachodniej.
 
Głównymi organizatorami Warszawskiego Festiwalu Nauki są władze Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej oraz Polskiej Akademii Nauk. Przez dziesięć dni w różnych placówkach naukowych odbywać się będą wykłady, debaty, pokazy, warsztaty, wycieczki oraz konkursy. Uczestnictwo w festiwalowych spotkaniach będzie bezpłatnie i w większości wypadków nie wymaga wcześniejszych zapisów. Jedynie „lekcje festiwalowe” przeznaczone są dla zorganizowanych grup uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tematyka spotkań opierać się będzie o różne dziedziny naukowe poczynając od nauk ścisłych i technicznych poprzez nauki przyrodnicze, społeczne i ekonomiczne, a kończąc na naukach humanistycznych i filozofii, a ich zakres będzie obejmował zarówno kwestie ogólne jak i problemy bardziej szczegółowe.
 
Zatem jeśli chcesz dowiedzieć się czym zajmują się naukowcy, jak funkcjonują ośrodki badawcze, jakie szanse i zagrożenia niesie ze sobą rozwój współczesnej nauki lub po prostu pragniesz poszerzyć swoją wiedzę na temat człowieka i otaczającej go rzeczywistości zapraszamy do zapoznania się z programem Warszawskiego Festiwalu Nauki oraz do uczestnictwa w przygotowanych przez festiwalowych animatorów spotkań z nauką.

xvi wfn plakat
 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->