phoca thumb s politechnika-warszawska 10 i 11 października odbędzie się 9. edycja Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK. Celem imprezy jest promowanie działalności naukowej wśród studentów Politechniki Warszawskiej.

Serwis PAP - Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Podczas targów KONIK koła naukowe, organizacje studenckie oraz media PW mają możliwość zaprezentowania swojego profilu działalności, osiągnięć oraz prowadzonych projektów. Studenci pokazują, co robią poza zajęciami i przekonują, że wiedzę teoretyczną można wykorzystać w praktyce, ucząc się rozwiązywania rozmaitych problemów technicznych.

Targi są cykliczną imprezą organizowaną przez Radę Kół Naukowych PW (organ, który wspiera najbardziej innowacyjne projekty oraz najaktywniejszych studentów) oraz Samorząd Studentów PW.

politechnika warszawska

Dwa dni spotkań z techniką mają poszerzać grona działaczy kół naukowych. W czasie imprezy studenci mają możliwość zapoznania się z ofertą naukową, mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, poznać prowadzone przez daną jednostkę projekty i dzięki temu wybrać własną drogę naukową.

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku zaprezentowane zostaną projekty, które zdobywają pierwsze miejsca w międzynarodowych konkursach konstruktorskich, roboty przemysłowe i mobilne, ciekawe doświadczenia, wyniki badań i nowatorskie rozwiązania.

Będzie można aktywnie uczestniczyć w projektach, czy też zagrać w jedną z gier przygotowanych specjalnie na tę okazję. Równolegle odbywać się będą liczne konkursy z nagrodami. Dodatkową atrakcją będzie także specjalnie przygotowany seans filmowy.

Na Politechnice Warszawskiej funkcjonuje obecnie ponad 100 kół naukowych, działających we wszystkich dziedzinach nauki i techniki - od biotechnologii, przez wytwarzanie nowoczesnych materiałów, aż po konstrukcję zaawansowanych technologicznie robotów i pojazdów.

Wśród osiągnięć kół naukowych PW jest budowa i wysłanie na orbitę PW-Sat, czyli pierwszego w Polsce zbudowanego od podstaw satelity. Powstał on z inicjatywy członków Studenckiego Koła Astronautycznego i Studenckiego Koła Inżynierii Kosmicznej PW. Jego misja polega na przetestowaniu techniki deorbitacji i zbadaniu właściwości innowacyjnych fotoogniw. Satelita został wyniesiony na orbitę 13 lutego 2012 roku.

Członkowie kół naukowych PW pracują też nad sztucznym płucem - modelem do testowania inhalatorów bądź badania depozycji cząstek w układzie oddechowym, uchwytem do motocykla, pojazdem - Kropelką, czy MagLevem - magnetyczną, lewitującą kolejką.

W tym roku targi odbywają się 10 i 11 października w godzinach 10–16 w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Szczegóły można znaleźć na stronie: www.rkn.sspw.pl

PAP - Nauka w Polsce
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->