phoca_thumb_s_dziecko3Czy autyzm da się leczyć? Dlaczego mimo upływu ponad 50 lat od jej pierwszego opisania ciągle jest owiana tajemnicą? Czy prawdziwe jest stwierdzenie, że wśród autystów jest dużo ludzi genialnych? - odpowiedzi m.in. na te pytania poszukają w poniedziałek, 16 marca, goście warszawskiej kawiarni naukowej w Book House Cafe.
Spotkanie jest organizowane w ramach obchodów Tygodnia Mózgu, pod patronatem Festiwalu Nauki, Uniwersytetu Warszawskiego i tygodnika "Przekrój". 

Otworzą je krótkie wprowadzające referaty profesorów - Ewy Pisuli i Tadeusza Gałkowskiego z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalnymi gośćmi będą rodzice autystycznych dzieci. 

Autyzm występuje średnio u jednej na 500 osób. Najczęściej ujawnia się w ciągu pierwszych trzech lat życia jako rezultat zaburzenia neurologicznego, które oddziałuje na funkcje pracy mózgu. Cztery razy częściej pojawia się u chłopców niż u dziewczynek. Na wystąpienie choroby nie mają wpływu ani poziom życia, ani wykształcenie rodziny. Z badań wynika, że choroba ma związek z biologicznymi i neurologicznymi różnicami pracy mózgu. Wciąż jednak nie wiadomo, co jest jednak jej głównym źródłem. 

Początek spotkania o godz. 18.00 w Book House Cafe przy ul. Świętokrzyskiej 14. 

źródło: PAP - Nauka w Polsce
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->