dzien budowlanca logoDzień budowlańca w SGGW to jedno z największych wydarzeń związanych z branżą budowlaną w Polsce organizowanych przez studentów budownictwa. W tym roku obchodzona jest już IV edycja, podczas której nie zabraknie ciekawych konferencji, wystaw i konkursów.
 
Studenci z czołowych uczelni rywalizować będą ze sobą podczas konkursu „Wybudujemy więżę" polegającym na wykonaniu według wcześniej opracowanych projektów konstrukcji wież z drewna balsowego. Materiał ten charakteryzuje się wyjątkowo niską masą i dużą wytrzymałością. Wszystkie wieże przejdą dokładne badania w specjalnej maszynie wytrzymałościowej. Konkurs zwycięży drużyna, której konstrukcja będzie posiadała najbardziej korzystny stosunek nośności do masy.
  
dzien budowlanca 2015 

Podczas Dnia Budowlańca swoje wystawy oraz prezentacje przedstawią największe firmy z branży budowlanej, takie jak: Peri, Menard, Pekabex, Lafarge, Keller, Skanska oraz wiele innych. Konferencje obejmą zagadnienia związane z zastosowaniem najnowszych technologii w budownictwie. Przybyli na spotkanie goście będą mieli okazję dowiedzieć się co łączy największe inwestycje w Polsce i na świecie, jak projektuje się zielone dachy, jakie zastosowanie ma beton we współczesnej architekturze oraz jak uzyskać uprawnienia w świetle nowych regulacji prawnych.
 
Przewidziano też liczne konkursy, wśród których znajdą się wybory Miss i Misstera Budowy, zawody w Jenga, quiz wiedzy z zakresu budownictwa, gry planszowe o tematyce inżynierskiej jak również zawody w zdalnym sterowaniu maszyną budowlaną. Na uczestników Dnia Budowlańca czekają cenne nagrody, m. in. udział w certyfikowanych szkoleniach, programy projektowe, książki, gry planszowe oraz liczne gadżety.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->