uw logoJeżeli interesują Cię nauki matematyczno-przyrodnicze i myślisz o studiach w tym kierunku, koniecznie przyjdź w sobotę, 16 kwietnia na Dzień Otwarty Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to wspólne przedsięwzięcie wydziałów Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Centrum Nowych Technologii, Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów i Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych.

To wyjątkowy dzień w roku, gdy Kampus Ochota UW otwiera swoje podwoje, umożliwiając zwiedzanie laboratoriów badawczych, uczestnictwo w warsztatach, pokazach doświadczalnych oraz wykładach popularnonaukowych i panelach dyskusyjnych z udziałem uznanych naukowców.

do kampus ochota uw2016
Tegoroczny Dzień Otwarty rozpocznie się o godz. 10:00 w budynku Wydziału Fizyki (ul. Pasteura 5) panelem z udziałem dziekanów wydziałów.

Wśród atrakcji czekających na gości wymienić można m.in. hodowlę kryształów, liczenie ryb w stawie, zaglądanie do wnętrza jąder atomowych, produkcję grafenu, tworzenie obrazów na szalkach Petriego, krojenie mózgu na plasterki oraz naukę obsługi mikroskopu. Nie zabraknie także muzyki: fale i dźwięki karnawałów przedstawi grupa perkusyjna Ritmo Bloco, grająca sambę uliczną, a zespół INAF zagra dobrego rocka.

Potencjalni kandydaci na studia matematyczno-przyrodnicze będą mogli zapytać o szczegóły rekrutacji, a także o programy studiów czy życie studenckie. Starsi koledzy na pewno chętnie podzielą się swoimi wrażeniami :)

Ramowy program:
10:00–11:00 – Inauguracja: Sekrety nauk ścisłych - Dziekani o swoich wydziałach

Wykłady flagowe:
11:00–11:45 – "Plastic fantastic. Czy polimery mogą przewodzić prąd?" (chemia), ,"Od Newtona do Mandelbrota" (matematyka)
12:00–12:45 – "My, źródła energii i środowisko" (geologia), "Splątanie kwantowe: od nierówności Bella przez detektory fal grawitacyjnych do komputerów kwantowych" (fizyka)
13:00–13:45 – "Antarktyka – przygoda życia dla biologów ... i nie tylko" (biologia)
11:00–16:00 – Wykłady popularnonaukowe, warsztaty w laboratoriach, pokazy i inne aktywności
od 16.00 – Koncerty

Więcej informacji można znaleźć na doko.mimuw.edu.pl i na facebook.com/DOKOUW
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->