Drzwi Otwarte na UKSWJesteś tegorocznym maturzystą i zaczynasz powoli myśleć nad dalszym kierunkiem swojego kształcenia? Odwiedź zatem koniecznie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który 12 maja organizuje Drzwi Otwarte dla tegorocznych kandydatów na studia.

Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających szereg atrakcji, np. 25 wykładów akademickich związanych z serwisem YouTube i kulturą uczestnictwa, bezpieczeństwem systemów komputerowych, zastosowaniem wiedzy psychologicznej we współczesnym świecie. Osoby zainteresowane będą mogły wziąć także udział w w symulacji rozprawy w sądzie karnym, poznać uprawnienia konsumenta w świecie wirtualnym i rzeczywistym oraz metody i techniki negocjacji.

Podróż w przeszłość zapewnią wykłady o prahistorii ziem polskich lub historii i archeologii starożytnych cywilizacji Egiptu i Bliskiego Wschodu. Pasjonaci nowoczesnych technologii i nauk ścisłych również nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Przygotowano dla nich liczne wykłady informatyczne, chemiczne, obserwacje mikroorganizmów i zwierząt glebowych. Będzie można ponadto poznać arkana tajemniczej dyscypliny - prymatologii - tak nazywa się wiedza na temat ssaków naczelnych.

Tegoroczny Dzień otwarty na UKSW został połączony z Dniem Studenta. Z tej okazji zaplanowano liczne rozrywki, konkursy i zabawy o charakterze popularnonaukowym. Program opracowany został głównie z myślą o maturzystach i uczniach szkół ponadgimnazjalnych. Będzie można zwiedzić kampus, w tym nowoczesne laboratoria, porozmawiać z wykładowcami na stoiskach wydziałowych i studentami na stoiskach kół naukowych. Dzień Otwarty to również świetna okazja, by poznać pełną ofertą kształcenia uczelni oraz spróbować swoich sił w warsztatach historycznych lub podczas próby przed kamerą telewizyjną i radiowym mikrofonem. Na uczestników czekają liczne konkursy z nagrodami, koncerty i pokazy twórczości studenckiej.

Dzień Otwarty odbędzie się 12 maja na kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie o 22.00. Większość imprez naukowo-promocyjnych zakończy się przed godz. 16.00. Przez cały dzień uczelnia zapewni zaplecze gastronomiczne oraz „dmuchane atrakcje plenerowe”.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->