banner cpi5 października w Warszawie odbędzie się szkolenie „Efektywne publikowanie naukowe, praktyczne narzędzia w pracy autora”, które zostało przygotowane z myślą pracownikach naukowych zajmujących się przygotowaniem artykułów do czasopism i prac zbiorowych. Szkolenie będzie miało charakter praktyczny, a przedstawione wskazówki przez prelegentów z wieloletnim doświadczeniem pozwoli na efektywniejszą pracę nad artykułami naukowymi.Warsztaty są skierowane dla pracowników naukowych i osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie publikowania naukowego. Udział w szkoleniu mogą wziąć osoby, które już wcześniej zajmowały się przygotowaniem artykułów, jak pracownicy uczelni wyższych, którzy dopiero rozpoczynają pracę z publikacjami naukowymi.


Uczestnicy warsztatów nabędą praktyczną wiedzę i samodzielnie przećwiczą umiejętności przydatne w procesie publikowania naukowego. Poznają narzędzia pozwalające na efektywne pisanie artykułów naukowych oraz promocję swojego dorobku badawczego.Warsztaty poświęcone będą procesowi publikowania naukowego począwszy od organizacji badań pod kątem publikacji, poprzez warsztat autora, organizację tekstu, wybór czasopisma, zgłoszenie artykułu, kontakt z redakcją aż do promocji opublikowanej pracy. Szkolenie ma charakter interaktywny i polega na wspólnej pracy. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w komputer dostarczony przez organizatora (może również przynieść swój) na którym będzie przygotowywał narzędzia do pracy nad swoim kolejnym artykułem naukowym. Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie mógł napisać swoją kolejną publikację naukową w wyraźnie krótszym czasie oraz w sposób minimalizujący prawdopodobieństwo odrzucenia z przyczyn nie merytorycznych.

Prowadzący:

Tomasz Liśkiewicz – pracownik Uniwersytetu Leeds w Wielkiej Brytanii. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie publikowania naukowego: jako autor, redaktor oraz recenzent. Od kilku lat jest współredaktorem czasopisma „Tribology – Materials, Surfeaces and Interfaces. Odpowiedzialny za ocenę merytoryczną i recenzowanie przygotowanych artykułów do każdego numeru czasopisma. Jest recenzentem kilkunastu międzynarodowych czasopism naukowych dotyczących inżynierii materiałowej.
Grzegorz Liśkiewicz – adiunkt na Politechnice Łódzkiej. Posiada doświadczenie jako edytor, recenzent i autor artykułów naukowych. Pełnił rolę Coordinating Editor w Open Engineering gdzie nadzorował przebieg procesu peer-review oraz podejmował decyzję o akceptacji lub odrzuceniu artykułów. Pracował jako redaktor Open Engineering, Springer oraz pełnił stanowisko recenzenta Tribology: Materials, Surfaces & Interfaces, Maney Publishing, Applied Energy, Elsevier, Archive of Mechanical Engineering, PAN.


Szczegółowy PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie

Zapisz się na wydarzanie przez formularz kontaktowy i zyskaj 10% rabatu! 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->