banner cpi21 października w Warszawie odbędzie się seminarium z cyklu z cyklu kształcenie informatyczne "BUDOWANIE KOMPETENCJI CYFROWYCH - OBLIGATORYJNA NAUKA PROGRAMOWANIA W SZKOLE". Zagadnienia, które zostaną poruszone na będą dotyczyć wprowadzenia zmian do podstawy programowej, zakładającej odbywanie się większej liczby zajęć z informatyki już od pierwszych klas szkół podstawowych. Seminarium jest odpowiedzią na wprowadzenie zmian podstawy programowej kształcenia informatycznego. Począwszy do roku szkolnego 2016/2017 pojawi się więcej zajęć z tego zakresu, a już od następnego roku szkolnego planowane są regularne zajęcia informatyczne we wszystkich szkołach.Seminarium będzie miało formę wykładów, które poprowadzą pracownicy uczelni wyższych z całej Polski, specjalizujący się w naukach informatycznych i matematyce, m.in.:

Jarosław Drapała – doktor nauk technicznych i adiunkt na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Specjalizuje się w modelowaniu matematycznym systemów złożonych, ze szczególnym uwzględnieniem symulacji komputerowej, analizą statystyczną, systemów o naturze biomedycznej. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, brał udział w pro9jektcie „Szlifowanie diamentów, prowadził warsztaty i wykłady dla młodzieży szkolnej.

Piotr Fulmański – pracownik Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Programista z wieloletnim doświadczeniem i praktyczną wiedzą.

Jakub Jernajczyk – matematyk i artysta wizualny. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Sztuki Mediów na ASP we Wrocławiu. Członek Akademii Młodych Uczonych i Artystów.

Małgorzata Kalinowska-Iszkowska - absolwentka Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej ze stopniem naukowym doktora nauk technicznych. W latach 1980-1992 pracowała na stanowisku adiunkta w Instytucie Informatyki. W latach 1988-1992 organizowała i prowadziła zajęcia na studium podyplomowym CITCOM we współpracy z France Telecom i rządem francuskim.

Karolina Karbarczyk – mentorka Szkoły Programowania Kids Code Fun oraz studentka matematyki na Politechnice Warszawskiej. Specjalizuje się w edukacji w zakresie programowania w fundacji Kidns Code Fun i na Uniwersytecie Dzieci. Pracowała jako projektantka aplikacji oraz testerka.

Maciej Marek Sysło – z wykształcenia matematyk i informatyk. Od połowy lat 80. XX wieku aktywnie zajmuje się upowszechnianiem informatyki na wszystkich etapach edukacyjnych. Jest autorem koncepcji kształcenia informatycznego w szkołach, współautorem kolejnych podstaw programowych przedmiotów informatycznych, programów nauczania i podręczników. Przez niemal 20 lat organizował konferencje „Informatyka w Szkole”

W programie seminarium pojawi się seria wykładów, które będą dotyczyć:
  • nowej podstawy programowej kształcenia informatycznego począwszy od 2017 roku,
  • obligatoryjnej nauki programowania we wszystkich szkołach – korzyści,
  • oczekiwań i potrzeb w edukacji szkolnej w zakresie nauk programowania,
  • języka maszyn – nauki programowania z wykorzystaniem intuicji wizualnych,
  • nauki programowania jako elementu kształcenia podstawowego
  • prototypowania i programowania gier dydaktycznych.

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/bkc/formularz_pr10.php

Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.

Szczegółowy PROGRAM wydarzenia
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->