lumen cmykJuż w połowie przyszłego miesiąca odbędzie się konferencja LUMEN poświęcona najlepszym praktykom w organizacji i zarządzaniu szkołami wyższymi. Pierwsza edycja konferencji połączona z konkursem dla liderów zarządzania zgromadziła ponad 200 gości z Polski i z zagranicy.

W tym roku konferencja LUMEN będzie platformą do debaty nad reformą szkolnictwa wyższego realizowanej przez MNiSW, a także okazją do prezentacji najbardziej unikatowych i skutecznych rozwiązań zarządczych wypracowanych przez wiodące polskie i zagraniczne uczelnie. W zeszłorocznej edycji rektorzy, menedżerowie i zespoły z 11 polskich szkół wyższych otrzymali nagrody LUMEN w 5 obszarach profesjonalnego zarządzania uczelnią.
lumen1
Podczas uroczystej kolacji nagrodzone zostaną również szkoły maturalne, które przygotowały najlepszych kandydatów na studia w uczelniach biorących udział w ogólnopolskim pilotażu: „Analityka edukacyjna w szkołach wyższych”. Badanie przeprowadzone w okresie maj-wrzesień 2016 r. przez PCG pod patronatem FRP zaowocowało opracowaniem mechanizmów wspierających efektywną rekrutację i utrzymanie studentów, które szerszej publiczności zaprezentujemy po raz pierwszy podczas konferencji.

Nagrody LUMEN dla najlepiej zarządzanych uczelni zostaną przyznane ponownie w listopadzie 2017 roku. Pozwoli to organizatorom dopracować docelową formułę konkursu, a nowo wybranym władzom uczelni da czas, aby zorganizować pracę zarządzanych przez siebie instytucji. Patronat honorowy nad tegoroczną konferencją objęła Fundacja Rektorów Polskich pod kierownictwem prof. dr hab. Jerzego Woźnickiego.
lumen9
Swój udział w wydarzeniu potwierdzili m.in.:
  • reprezentanci MNiSW,
  • reprezentanci KRASP,
  • reprezentanci PKA
  • przedstawiciele władz uczelni publicznych i niepublicznych z całego kraju.

Szczegółowy program konferencji znajdziesz tutaj.

Rejestracja trwa do 4 listopada, zapisz się już dziś.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->