um logoJuż 23 kwietnia w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się Dzień Otwarty. Wydarzenie jest organizowane z myślą o tegorocznych kandydatach na studia, którzy już niedługo podchodzą do egzaminów maturalnych.

Tegoroczni maturzyści oraz młodsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat tegorocznej rekrutacji i kryteriów określających nabór na poszczególne kierunki studiów. Coroczną atrakcją Dnia Otwartego są liczne pokazy oraz prezentacje przygotowywane przez studentów wszystkich kierunków kierunków, członków organizacji studenckich i przedstawicieli uczelnianych kół naukowych. W tym roku zapraszamy również na warsztaty i wykłady. Chętnym w podjęciu decyzji o wyborze studiów pomogą dodatkowo pracownicy uczelnianego Biura Karier.

Podczas Dni Otwartych odbędzie się także szybki kurs szycia chirurgicznego i pokaz sprzętu wykorzystywanego w fizjoterapii. Zainteresowani, na specjalnie przygotowanych stoiskach, przy wykorzystaniu specjalnych fantomów, będą mogli wykonać także pobór krwi lub też iniekcję domięśniową oraz wiele innych podstawowych badań. Inne warsztaty realizowane podczas Dni Otwartych:
  • prawa medycznego (organizator Aleksander Zarzeka z Zakładu Dydaktyki i Efektów Kształcenia,)
  • położnictwa (organizator dr Grażyna Bączek z Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej).

Dni Otwarte na WUM to także trzy wykłady o tematyce naukowej, które poprowadzą pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Warszawie:
  • dr hab. Małgorzata Witkowska-Zimny z Zakładu Biofizyki i Fizjologii Człowieka: „Komórki macierzyste - gdzie występują i do czego mogą się przydać?”,
  • dr Katarzyna Zawada i dr Agnieszka Zielińska z Zakładu Chemii Fizycznej: „Zdrowe kolory, czyli barwniki roślinne dla zdrowia i urody”,
  • dr Mariusz Panczyk z Zakładu Dydaktyki i Efektów Kształcenia: „Wzloty i upadki badań naukowych w medycynie”.

Specjalnie dla licealistów został także ogłoszony konkurs #wybieramwum. Jego uczestnicy mają za zadanie napisać, dlaczego chcieliby studiować właśnie tutaj. Rozwiązanie konkursu odbędzie się podczas Dnia Otwartego, a 5 osób, które udzielą najlepszych odpowiedzi, otrzymają nagrody.

Więcej na temat WUM znajdziesz tutaj.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->