Dni SGGW 2017 i konkurs Start po Indeks19 i 20 maja na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędą się Dni SGGW. W trakcie imprezy będzie można m.in. odwiedzić mini zoo, uzyskać porady pedagogiczne i obejrzeć zawody drwali. Dla tegorocznych maturzystów, podobnie jak w latach ubiegłych, uczelnia przygotowała specjalny konkurs „Start po Indeks”, którego laureaci otrzymają indeksy SGGW.

Patronem tegorocznych Dni SGGW jest Wydział Nauk Społecznych, na którego stoisku będzie można dowiedzieć się m.in., czy podczas robienia zakupów ulegamy manipulacji, dlaczego w życiu posługujemy się stereotypami i jaki jest wpływ kultury masowej na wychowanie. Specjaliści z tego wydziału będą również udzielać profesjonalnych porad logopedycznych, psychopedagogicznych oraz z zakresu terapii pedagogicznej.

Uczelniany park zostanie na czas trwania Dni SGGW zamieniony w mini zoo, w którym będzie można spotkać gady, płazy, ryby, raki, pszczoły, pająki i ślimaki. Oprócz tego pojawią się m.in. różnego rodzaju zwierzęta gospodarskie. Jak zapowiadają organizatorzy, właściciele zwierząt domowych będą mieli okazję skonsultować się z lekarzem weterynarii, zaś Wydział Medycyny Weterynaryjnej zorganizuje akcję adopcji psów ze schroniska. Z kolei studenckie koło naukowe Aves planuje przeprowadzić pokaz polowania z ptakami szponiastymi, m.in. z myszołowami, sokołami i jastrzębiami.

W trakcie Dni SGGW uczelnia zorganizuje, podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs „Start po Indeks”, którego adresatami są tegoroczni maturzyści. Uczestnicy przystąpią do testu z wybranego przez siebie przedmiotu maturalnego, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc z poszczególnych przedmiotów otrzymają indeksy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
SGGW studiaPrzed siedzibą Wydziału Leśnego odbędą się natomiast VIII Zawody Drwali Studentów Leśnictwa i pokaz rzeźbienia pilarką w drewnie.

Dni SGGW rozpoczną się od nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Erwinowi Wąsowiczowi, rektorowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w latach 2002-2008. Uroczystość odbędzie się 19 maja o godz. 11.00 w Auli Kryształowej SGGW.

Impreza odbędzie się w piątek i sobotę w godz. 10-17. Większość wydarzeń będzie miała miejsce na kampusie uczelni. Aktualne informacje na temat organizowanych atrakcji oraz szczegółowy program imprezy można znaleźć stronie internetowej uczelni www.sggw.pl.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->