cpi logo31 maja w Warszawie odbędzie się szkolenie „Instrumentarium naukowca – wykorzystanie narzędzi wspomagających proces pisania tekstów, wyszukiwania źródeł oraz udostępniania publikacji w Internecie”. Organizatorem szkolenie jest Centrum Promocji Informatyki.

Szkolenie ma na celu:
  • przybliżanie i charakterystykę poszczególnych serwisów społecznościowych dla naukowyców, w tym Google Scholar,
  • zaprezentowanie możliwości, jakie dają narzędzia pomocne przy pisaniu tekstów naukowych i artykułów badawczych,
  • zwrócenie uwagi na praktyczną stronę pisania artykułów naukowych z wykorzystaniem różnych narzędzi.
  • wyrobienie umiejętności obsługiwania różnych narzędzi służących do pisania i związanych ze wszystkimi etapami tworzenia tekstów naukowych.

W trakcie szkolenia wyżej wymienione zagadnienia będą zaprezentowane praktycznie. Prowadzący zaproponuje szereg praktycznych ćwiczeń, dzięki którym uczestnicy nabędą kompetencje odnoszące się do pisania artykułów.

Adresatami szkolenia są osoby, które są zainteresowane publikowaniem artykułów w najbardziej cenionych periodykach. W szkoleniu mogą wziąć udział także aktywni pracownicy naukowi polskich uczelni, którzy chcieli rozszerzyć swój warsztat pisarski i wykorzystać najbardziej popularne narzędzia, które będą niezwykle pomocne w pisaniu. Szkolenie zostało również przygotowane z myślą o pracownikach naukowych pism, w tym redaktorach i edytorach.

Zapoznaj się ze szczegółowym programem szkolenia.

Skorzystaj z 10% RABATu na udział w szkoleniu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->