cpi logo4 lipca w Warszawie odbędzie się szkole przygotowane z myślą o pracownikach naukowych z zakresu analizy danych pochodzących z systemu R. Organizatorem szkolenia jest Centrum Promocji Informatyki.

Obecnie badania naukowe nie istnieją bez narzędzi do analityki. Powszechnie znanym i często używanym narzędziem system statystyczny R. Jest językiem programowania wyposażonym w tysiące bibliotek zawierających funkcje do analizy danych i modelowania. Wokół R powstał też cały ekosystem narzędzi analitycznych. W ostatnich latach R stał się standardowym narzędziem współczesnej statystyki stosowanej. Używany jest praktycznie wszędzie: instytucjach naukowych i publicznych oraz w firmach z najróżniejszych branż.

W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się wykorzystywać system R w codziennej pracy, rozpoczynając od wczytania danych, obróbkę, a kończąc na wizualizacji wyników i ich zapisie. Szkolenie będzie obejmować także wygodne tworzenie powtarzalnych analiz i raportów. W trakcie szkolenie większość zajęć będzie miało formę ćwiczeń. Prezentacje stanowią niewielką część szkolenia. Zajęcia odbywać się będą przy użyciu komputerów. Uczestnik może przyjechać ze swoim komputerem z zainstalowaną najnowszą wersją R i RStudio lub skorzystać z stanowiska komputerowego przygotowanego przez organizatora.

Szczegółowy PROGRAM szkolenia znajdziesz tutaj.


Zapisz się na szkolenie za pomocą formularza kontaktowego i skorzystaj z 10% rabatu.


!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->