cpi logo3 sierpnia w Warszawie odbędzie się szkolenie, organizowane z myślą o pracownikach naukowych i autorów prac badawczych, podczas którego specjaliści zaproponują najlepsze praktyki na zwiększenie widoczności publikacji. Organizatorem szkolenia jest Centrum Promocji Informatyki.

Szkolenie „Moje prace w obiegu informacji naukowej, jak zwiększyć ich widoczność?” jest skierowane do pracowników naukowych uniwersytetów i szkół wyższych, twórców artykułów naukowych i prac zbiorowych, a także do bibliotekarzy zajmujących się bibliometrią. Podczas jednodniowego szkolenia prelegenci przedstawią korzyści wynikające z publikacji i zamieszczania swoich prac w taki sposób, aby były widoczne w sieci. W końcu każdy badacz chce, aby wyniki jego pracy zostały zauważone i wykorzystane w nauce – jest to główny cel pracy naukowej.

Dzięki zwiększeniu widoczności z pracą naukową będzie miało szansę zapoznać się wielu czytelników oraz innych badaczy naukowych. Nawet najlepszy artykuł informujący o niezwykle ważnych badaniach nie zostanie zacytowany, jeśli nie opublikujemy go i nie włączymy w obieg informacji.

Jakie korzyści uzyska uczestnik biorąc udział w szkoleniu? Każdy uczestnik będzie miał możliwość sprawdzenia widoczności swoich prac w sieci, założenia konta w bazach i portalach naukowych oraz zamieszczenia w nich swoich prac. Podczas szkolenia omówione zostaną najpopularniejsze i największe repozytoria, portale naukowe i bazy danych, m. in.:
  • ResearchGATE - międzynarodowy serwis społecznościowy skierowany do naukowców wszystkich dyscyplin,
  • ResearcherID – serwis społecznościowy zintegrowany z platformą Web of Science,
  • Google Scholar Citations,
  • Academia.edu,
  • INFONA - portal komunikacji naukowej, uniwersalna, repozytoryjna, otwarta platforma dla nauki, edukacji i społeczeństwa wiedzy.

Szczegółowy znajdziesz szkolenia tutaj.

Zapisz się na szkolenie, korzystając z formularza zgłoszeniowego i zyskaj 10% rabatu.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->