Wampiriada 150x150W dniach 4-7 grudnia w murach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się Wampiriada SGH, czyli studenckie honorowe krwiodawstwo. Jest to coroczny projekt realizowany przez NZS SGH przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podczas wydarzenia chętni mogą oddać krew w krwiobusie znajdującym się na uczelnianym parkingu. Dla każdego krwiodawcy przygotowane są upominki ufundowane przez Partnerów projektu.

Oprócz tego wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w konkursach związanych z krwiodawstwem. W budynku G będzie czekać ekipa projektowa przy wampiriadowym stoisku, gdzie każdy będzie się mógł dowiedzieć więcej o przeciwwskazaniach przy oddawaniu krwi, a także o samym projekcie.

Głównym celem Wampiriady jest rozpowszechnienie idei krwiodawstwa wśród studentów oraz wszystkich innych mieszkańców Warszawy. Organizatorom zależy też na angażowaniu tych osób, którzy nie mogą oddać krwi, ale wspierają tę inicjatywę. Chcą promować dobroczynność i zdrowy tryb życia, zaznaczając fakt, że krew jest bezcennym darem, który praktycznie każdy może ofiarować drugiemu człowiekowi.
Pomysł zorganizowania Wampiriady powstał w 2000 r. w Krakowie, gdzie został po raz pierwszy zrealizowany przez Przemysława Miłonia na Politechnice Krakowskiej. Od tamtej pory akcja stała niebywale popularna. Aktualnie odbywa się cyklicznie - zazwyczaj dwa razy w roku we wszystkich większych ośrodkach akademickich w Polsce.
wampiriada sghJeśli możesz pomóc, nie może Cię zabraknąć w Wyższej Szkole Handlowej w dniach od 4-7 grudnia!

Bądź na bieżąco! Odwiedź fanpage Wampiriady na Facebooku.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->