Więcej informacji na temat WAT znajdziesz tutaj. wat2 logo27 listopada porozumienie z WAT podpisała delegacja z Lubartowa w woj. lubelskim z burmistrzem Januszem Bodziackim i dyrektorką II Liceum Ogólnokształcącego Haliną Zdunek na czele. Goście zapoznali się z osiągnięciami i ofertą dydaktyczną uczelni, zwiedzili Laboratorium Zobrazowania Wieloformatowego oraz Symulacji Rozszerzonej na Wydziale Cybernetyki i Instytut Budowy Maszyn na Wydziale Mechanicznym.
Zależy nam na dobrych kandydatach, zarówno na studia cywilne jak i wojskowe. Porozumienia ze szkołami pozwalają nam dotrzeć z naszą ofertą edukacyjną do większej liczby uczniów – mówił rektor-komendant płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek. - Po raz pierwszy od 30 lat rozbudowujemy armię, zwiększamy więc nabór do WAT, to unikalna okazja dla młodych ludzi, którzy chcą zostać wojskowymi i inżynierami. Akademia stara się odpowiadać na zapotrzebowanie rynku, dlatego proponujemy ciekawe, rzadko spotykane na uczelniach kierunki, np. w specjalności ochrona przed skażeniami, materiały wybuchowe i pirotechnika, ratownictwo chemiczne, informatyka w medycynie, inżynieria kosmiczna i satelitarna – dodał rektor-komendant.
28 listopada WAT odwiedzili zaś przedstawiciele powiatu zawierciańskiego w woj. śląskim oraz miasta, gminy i Zespołu Szkół w Pilicy. Porozumienie podpisali Krzysztof Wrona – starosta i Bogusław Piotrowski – wicestarosta oraz Anna Woźniczko – dyrektorka Zespołu Szkół w Pilicy. W ramach prezentacji bazy laboratoryjnej goście zwiedzili Instytut Systemów Elektronicznych na Wydziale Elektroniki i Laboratorium Broni Palnej na Wydziale Mechatroniki i Lotnictwa.
DSC 9610
Nieliczne samorządy prowadzą szkoły ponadpodstawowe, u nas miasto postanowiło utworzyć taką szkołę i prowadzi II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja. Jesteśmy dobrym liceum, nasi uczniowie to laureaci licznych konkursów i olimpiad, a nasi absolwenci studiują na WAT, mamy nawet tutaj doktorantów z Lubartowa. Cieszymy się bardzo, że możemy z Wojskową Akademią Techniczną podpisać porozumienie, dzięki któremu będziemy w bardziej zorganizowanej formie współpracować – mówił podczas spotkania burmistrz Lubartowa.
Pomysł rozpoczęcia współpracy z WAT nie bierze się z przypadku, bowiem w trzech szkołach w naszym powiecie są klasy mundurowe. To mobilizuje naszą młodzież do wyjścia w mundurze i przejęcia pozytywnych wartości, obowiązków i postaw – mówił Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona. Dzięki podpisanemu porozumieniu i objęciu placówek patronatem WAT w szkole będą odbywały się m.in. zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich, organizowane wspólne konkursy naukowe i sportowe, a uczniowie klas maturalnych mają szansę brać udział w pracach uczelnianych kół naukowych. Obecnie z WAT współpracuje ponad 90 szkół lub zespołów szkół średnich i 8 jednostek samorządowych.
DSC 9640
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->