Jadłodzielnia na Wydziale Technologii Drewna SGGWStudenci Wydziału Technologii Drewna w budynku wydziału (nr 34) otworzyli pierwszą na SGGW jadłodzielnię. Jej pomysłodawcami jest troje studentów II roku meblarstwa: Ada Kozbuch, Daniel Karpiński, Hubert Reczek.

Projekt realizowali pod opieką dr Izabeli Niziałek w ramach przedmiotu zarządzanie projektami. „Dostaliśmy zadanie, aby wymyślić jakieś warsztaty lub projekt ulepszający funkcjonowanie wydziału. Zastanowiliśmy się, czego nam na WTD brakuje i doszliśmy do wniosku, że darmowego jedzenia. To dało nam impuls do tego, by skontaktować się z fundacją Foodsharing Polska i stworzyć jadłodzielnię” – mówią.

Studenci musieli przeprowadzić projekt od początku do końca: wymyślić go, załatwić wszelkie formalności z dziekanem, kanclerzem, działem gospodarki, zorganizować sprzęt do przechowywania żywności. Lodówkę pomogła im zdobyć Fundacja, a szafkę podarowała współpracująca z Wydziałem Ikea. Zadbano także o startowe wyposażenie: podczas otwarcia, które odbyło się 14 czerwca dostępne były słodycze z cateringu, w kolejnych dniach lodówki zaopatrywać będą wolontariusze, tzw. ratownicy żywności, którzy odbierają jedzenie z restauracji, hoteli, firm cateringowych. Także każdy chętny będzie mógł zostawić to, co mu zbywa w kuchni.

Pomysłodawcy jadłodzielni mają nadzieję, że pomysł się przyjmie i zyska popularność nie tylko wśród studentów WTD, lecz wszystkich członków społeczności akademickiej.


Studia na Wydziale Technologii Drewna SGGW
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->