PFRON wersja podstawowa RGBNajpierw studiowałeś, później zostałeś absolwentem, a teraz masz trudności ze znalezieniem zatrudnienia? Nie tak miało być! Taki scenariusz to rzeczywistość dla wielu absolwentów, ale jeśli jesteś absolwentem niepełnosprawnym, wejście na rynek pracy jest jak wyprawa na K2. Weź sprawy w swoje ręce - zwiększ swoje szanse na dobry start w przyszłość, usamodzielnij się, zdobądź pierwsze doświadczenia i znajdź pracę marzeń! Pomoże Ci w tym Fundacja Sustina, która realizuje projekt Student, absolwent, specjalista – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Projekt skierowany jest do niepracujących osób niepełnosprawnych. Fundacja Sustinae poszukuje gotowych do podjęcia pracy niepełnosprawnych studentów ostatniego roku studiów inżynierskich, licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich lub absolwentów uczelni, którzy otrzymali dyplom absolutorium nie później niż 24 miesiące temu.

- Realizowany przez nas projekt „Student, specjalista, absolwent – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy” ma na celu wprowadzenie na rynek pracy 100 studentów i absolwentów krakowskich i warszawskich uczelni wyższych. – opisuje Monika Cyboran – Trzebińska, prezes Fundacji Sustinae. - Uczestnicy projektu przejdą z nami drogę „od studenta do specjalisty”, korzystając z różnorodnych form wsparcia. Pierwszą najistotniejszą formą wsparcia jest diagnoza sytuacji w kontekście biospołecznym, czyli pełna diagnoza z uwzględnieniem czynników osobowych i środowiskowych z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi. Kolejno zostanie zaplanowana i zrealizowana indywidualna ścieżka kariery - dodaje.
fs ulotka 200x200 02 1 1Korzyści dla uczestników

Dla uczestników z niepełnosprawnością znaczną i umiarkowaną zaplanowane są szkolenia zawodowe, płatne staże oraz dodatki motywacyjne. Udział w projekcie to szansa dla niepełnosprawnych studentów i absolwentów na uzupełnienie lub podniesienie kwalifikacji, zdobycie doświadczenia zawodowego i opracowanie długoterminowego planu rozwoju drogi zawodowej. Efektem końcowym ma być podjęcie satysfakcjonującego zatrudnienia.

- Każda osoba będzie miała możliwość dogłębnej diagnozy swoich predyspozycji – być może ukrytych talentów, oraz wypracowania Indywidualnego Planu Działania z doradcą zawodowym, wsparcia asystenta rynku pracy oraz trenera aktywizacji, a także uczestnictwa w zajęciach warsztatowych przygotowujących do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami – zachęca Monika Cyboran – Trzebińska.
Więcej informacji na temat projektu znajdziesz tutaj. 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->