phoca thumb l wat2 logoWojskowa Akademia Techniczna objęła patronatem naukowym dwie szkoły w Wielkopolsce. Pod koniec stycznia zostało podpisane dwie umowy zakładające współpracę warszawskiej uczelni z Zespołem Szkół Technicznych w Śremie oraz Liceum Ogólnokształcącym w Pleszewie.
Podczas spotkania 29 stycznia wicestarosta powiatu śremskiego Janusz Przywara oraz dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Śremie Maria Bychawska podpisali porozumienie o współpracy z Wojskową Akademią Techniczną. W szkole, jedynej w regionie, działają klasy mundurowe, m.in. policyjna, strażacko-ratownicza, proobronna technik elektronik.

Cieszymy się, że możemy podpisać porozumienie z kolejnymi szkołami i przybliżyć naszą uczelnię ich uczniom - mówił rektor-komendant płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek. - To jest potencjalny narybek dla WAT. A że staramy się nieustannie podnosić jakość kształcenia, zależy nam na jak najlepszych kandydatach na studia” – dodał.
Współpraca uczelni ze szkołami patronackimi będzie obejmowała, m. in.:
  • prowadzenie zajęć pokazowych przez pracowników naukowych WAT,
  • konsultacje z nauczycielami w zakresie doboru treści programowych zajęć i współorganizować konkursy.
Ponadto uczniowie klas maturalnych będą mogli brać udział w pracach studenckich kół naukowych.DSC 00401
- Staramy się o certyfikowanie klas mundurowych zgodnie z wymogami MON, chcemy żeby nasi uczniowie mogli wybierać nowoczesne kierunki, które pomogą im dostać się na studia i które są poszukiwane na rynku pracy– mówiła Maria Bychawska, Zespołu Szkół Technicznych w Śremie. - Współpracujemy też z jednostkami wojskowymi. Podpisanie porozumienia z WAT to szansa dla naszych uczniów, żeby mogli przyjechać tutaj, zobaczyć bazę naukową uczelni, wziąć udział w wykładach czy warsztatach. To na pewno pomoże młodzieży w wyborze kierunku dalszego kształcenia - dodała.
31 stycznia WAT odwiedziła zaś delegacja z Pleszewa, na czele z Urszulą Balicką - wicestarostą i dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Lillą Deleszkiewicz.
- Otwieramy się na szeroką współpracę i chęć stworzenia jak najlepszych warunków naszym uczniom” – mówiła wicestarosta Balicka podczas uroczystości podpisania porozumienia. - Stawiamy na przedmioty ścisłe, prowadzimy kierunek politechniczny z rozszerzoną matematyką, informatyką, fizyką bądź geografią. Uczelnie coraz chętniej nawiązują kontakty ze szkołami średnimi, a nasi uczniowie na tym korzystają” – dodała.
W spotkaniu uczestniczył również absolwent pleszewskiego liceum, dziś podchorąży Wydziału Mechanicznego WAT, który podczas spotkania w swojej dawnej szkole opowiedział o możliwości współpracy naukowej z Akademią. W trakcie wizyt w Akademii goście zwiedzali laboratoria na wydziałach nowych technologii i chemii, elektroniki oraz cybernetyki.
DSC 00551

Jak studiuje się na Wojskowej Akademii Technicznej?
 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->