GMC logo R8 stycznia rozpoczął się pierwszy etap 18 edycji Global Management Challenge 2017/2018. W edycji bierze udział 256 zespołów studenckich oraz firmowych, które przez kolejne 5 tygodni będą rywalizować ze sobą o przejście do kolejnego etapu. To największa gra strategiczna w Polsce dla studentów. Podczas zmagań studenci mają okazję do rozwinięcia umiejętności analitycznych, planowania, wiedzy związanej z zarządzaniem strategicznym oraz współpracy w zespole. To także szansa na nawiązanie kontakt z potencjalnymi pracodawcami.

Do udziału w tegorocznej edycji zdecydowały się następujące firmy: ING Bank Śląski- partner strategiczny, Arriva, Budimex, Bank Zachodni WBK, Colliers, Ethos Energy Poland, Ferrero Poland Commercial, Fox Networks Group, Grupa Kapitałowa PGE, Honda Motor Poland, Idea Money, Jeronimo Martins, Novartis, Orbis, Oriflame, QbiTT, Poland, P4, Schneider Electric, Volkswagen. Giełda Papierów Wartościowych jest Patronem honorowym wydarzenia. GMC to grywalizacja, w której zmierzą się ze sobą zespoły studenckie i firmowe – wszystkie na równych zasadach. Każdy z zespołów startuje z tej samej pozycji oraz otrzymuje do zarządzania spółkę produkcyjno-handlową. Do ścisłego finału dostanie się 8 zespołów. Dla najlepszego czeka zaszczyt reprezentowania Polski na Finałach Światowych w Dubaju (kwiecień 2018) oraz studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego.

Jednym z uczestników tegorocznej edycji jest ING Bank Śląski:
- Konkurs GMC doskonale wpisuje się w naszą filozofię działania. Pozwala nastawionym na rozwój i zdobywanie wiedzy uczestnikom doświadczyć realnych wyzwań biznesowych. Jednocześnie uczą się współpracy w zespole i rozwijają umiejętności komunikacji. Takich pracowników szukamy: nastawionych na rozwój, zdobywanie wiedzy i współpracę z innymi. Mamy nadzieję, że członkowie zespołów pod naszym patronatem skorzystają z okazji poznania bliżej naszej firmy i jej kultury organizacyjnej, a w przyszłości do niej dołączą - zapowiada Beata Kuskowska-Kania, starszy specjalista HR, ING Bank Śląski.Konkurs GMS przyciąga najlepszych! Przede wszystkim studentów, którzy pełnią lub pełnili rolę ambasadora marki na swojej uczelni, a także tych, którzy chcą postawić pierwsze kroki w takich dziedzinach jak zarządzanie zespołem, a przyszłości chcą pracować na stanowiskach menedżerskich i dyrektorskich. Partnerzy biznesowi zaangażowani w GMC mogą korzystać z zasięgu sieci ambasadorskiej w trakcie całego roku akademickiego.

Reprezentowanie wybranej firmy na uczelni to nie przelewki. Rola ambasadora nie polega na roznoszeniu ulotek. W większości przypadków jest to dla studenta pierwsza poważna praca. Student musi od zera stworzyć plan marketingowy na podstawie którego w dalszym okresie opiera swoje działania. Jednymi z zadań do wykonania jest stworzenie stoiska promocyjnego, zaangażowanie poprzez social media, organizacja spotkań informacyjnych czy odpowiadanie na pytania studentów. Ambasadorzy często sami wykazują się ogromnym zaangażowaniem i dają swoje własne pomysły mające na celu wsparcie działań, na przykład organizują dodatkowe spotkania czy tworzą spoty promocyjne. Zadanie jest wymagające, ale też niezwykle kształtujące, dlatego warto zaangażować się w tego typu projekty.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->