wat2 logoStudent Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, inż. Adrian Błażejczyk zdobył tytuł. Mistrza Elektronicznych Systemów Bezpieczeństwa 2018. 20 lutego obyła się III edycja konkursu dla studentów WAT. Konkursowi towarzyszyło seminarium firm z branży elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Oddano do użytku cztery nowe laboratoria wyposażone przez firmy AAT Holding, Bosch, Janex International, Polon-Alfa, Pulsar, Satel i Schrack Seconet. W zespole pracowni dydaktycznych pod nazwą „Elektroniczne Systemy Bezpieczeństwa” będą się kształcić studenci specjalności inżynieria systemów bezpieczeństwa prowadzonej na kierunku elektronika i telekomunikacja.

Podczas seminarium odbył się studencki konkurs o tytuł Mistrza Elektronicznych Systemów Bezpieczeństwa. Zwyciężył inż. Adrian Błażejczyk. Tytuł pierwszego wicemistrza wywalczył inż. Karol Michał Włosek, a drugiego Kamil Krzykawski. Wręczono również osiem wyróżnień. W trzeciej edycji konkursu wzięło udział 36 studentów Wydziału Elektroniki WAT. Imprezą towarzyszącą wręczeniom nagród było Przedstawiciele firmy, które wyposażyły nowe laboratoria, wspólnie z władzami WAT i Wydziału Elektroniki przecięli wstęgi podczas uroczystego oddania stanowisk do użytku.
DSC 06311
- Serdecznie dziękuję firmom, które zrobiły bardzo wiele dla procesu kształcenia naszych studentów - mówi prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Zdzisław Bogdanowicz. - Myślę jednak, że jest to coś więcej niż tylko uruchomienie nowych stanowisk laboratoryjnych, to jest pierwszy krok w tworzeniu tzw. studiów dualnych, które prowadzone są wspólnie z biznesem. Podczas tworzenia programu kształcenia dla takich studiów zaangażowana firma ma duże możliwości jego kształtowania, pod swoje potrzeby. Oddanie nowych laboratoriów to więc pierwszy krok, który możemy rozwijać właśnie poprzez stworzenie kierunku studiów dualnych, i do tego Państwa też zachęcam – dodaje.

- To ważne kiedy biznes na styku z edukacją tworzy dobre rzeczy - mówi Krzysztof Góra, dyrektor handlowy Bosch Security Systems. - Traktujemy naszą inwestycję jako inwestycję w przyszłe kadry, absolwentów WAT, którzy będą pracowali w systemach bezpieczeństwa. Cieszy nas, że wreszcie są kierunki studiów związane bezpośrednio z naszą branżą, które kształcą specjalistów. Ci specjaliści mogą teraz zdobywać nie tylko teoretyczną wiedzę, ale szkolić się na najnowszym sprzęcie – dodaje.
DSC 05081
- Zbudowanie specjalistycznych stanowisk, które będą użyteczne dla studentów nie jest proste, wykorzystujemy przecież skomplikowane oprogramowanie, różnego rodzaju zabezpieczenia, wiedzę zdobywa na długich szkoleniach specjalistycznych, a tutaj musi zostać przekazana dosyć szybko i w skrócie – dodaje Grzegorz Ćwiek, prezes zarządu Schrack Seconet Polska. - Ale jednocześnie muszą pozwolić studentom zrozumieć na czym te systemy polegają i w jaki sposób się je wykorzystuje w praktyce – podsumowuje.
Jak się studiuje się na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie?
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->