W dniach 23-27 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się XXV Edycja Wampiriady NZS SGH - studenckie honorowe krwiodawstwo. Jest to coroczny projekt realizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów SGH przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Podczas wydarzenia chętni będą mogli oddać krew w krwiobusie znajdującym się na uczelnianym parkingu. Każdy krwiodawca dostanie giftpack z upominkami ufundowanymi przez Partnerów projektu. Wszyscy zainteresowani będą także mogli wziąć udział w konkursach związanych z krwiodawstwem. Przed oddaniem krwi każdy będzie się mógł dowiedzieć o wymaganiach i przeciwskazaniach, a także o samym projekcie od naszej ekipy projektowej.

Głównym celem Wampiriady jest rozpowszechnienie idei krwiodawstwa wśród studentów oraz wszystkich innych mieszkańców Warszawy. Zależy nam też na angażowaniu tych ludzi, którzy nie mogą oddać krwi, ale wspierają przyświecające nam idee. Chcemy promować dobroczynność i zdrowy tryb życia, zaznaczając fakt, że krew jest bezcennym darem, który praktycznie każdy może ofiarować drugiemu człowiekowi.

Pomysł zorganizowania Wampiriady powstał w 2000 r. w Krakowie, gdzie został po raz pierwszy zrealizowany przez Przemysława Miłonia na Politechnice Krakowskiej. Od tamtej pory akcja stała niebywale popularna. Aktualnie odbywa się cyklicznie - zazwyczaj dwa razy w roku we wszystkich większych ośrodkach akademickich w Polsce.

Jeden krwiodawca może uratować aż 3 ludzkie życia!

Zapraszamy na Wampiriadę!

Wampiraida SGH
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->