uph siedlce logoPo raz dwudziesty Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach będzie organizatorem Festiwalu Nauki i Sztuki. Zgoda wyrażona przez rektora uczelni, prof. dr hab. Tamarę Zacharuk, oficjalnie dała zielone światło wydarzeniu, które zaplanowano na 18-21 października bieżącego roku.

Mając zgodę i rektorskie wsparcie, Komitet Organizacyjny festiwalu zaprasza wszystkich zainteresowanych do składania propozycji wykładów, pokazów, ćwiczeń, seminariów, wystaw, sesji tematycznych i konferencji, które chcieliby zamieścić w programie Festiwalu. Każdy, kto ma dobry pomysł i chciałby zrealizować go w ramach festiwalowego upowszechniania wiedzy, będzie mile widziany. Organizatorom, zależy szczególnie na różnorodności dziedzin i dyscyplin naukowych oraz form przekazu wiedzy, ponieważ w różnorodności tkwi tajemnica powodzenia tej edukacyjnej imprezy.

Wydarzenie będzie wyjątkowe z kilku różnych względów, które ze sobą współgrają. W obrębie proponowanej daty okrągłej, dwudziestej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki, zbiega się w czasie setna rocznica odzyskania niepodległości Polski oraz pięćdziesiąte urodzinami Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, w roku akademickim 2018/2019.

Skład Komitetu Organizacyjnego XX Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach:
dr Agnieszka Prusińska, Wydział Nauk Ścisłych, tel. 25 6431076, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – przewodnicząca,
dr Ryszard Kowalski, Wydział Przyrodniczy,
dr Danuta Kroczewska, Wydział Nauk Ścisłych, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
dr Marzena Stańska, Wydział Przyrodniczy, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
dr Adriana Pogoda-Kołodziejak, Wydział Humanistyczny, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mgr Bartłomiej Suchodolski, Wydział Nauk Ekonomicznych i Prawnych, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sławomir Kordaczuk, zastępca dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach,
Sławomir Miernicki, nauczyciel I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do programowej i organizacyjnej współpracy - mówi Agnieszka Prusińska, przewodnicząca komitetu.

Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie internetowej uczelni oraz na oficjalnym fanpage’u festiwalu.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->