Białorutenistyka to dział slawistyki zajmujący się badaniem języka, literatury i kultury białoruskiej. Program studiów obejmuje naukę języka białoruskiego, naukę języka rosyjskiego i zazwyczaj naukę jednego z języków zachodnioeuropejskich. Jakie przedmioty należy zdawać na maturze i kto będzie idealnym kandydatem na ten kierunek studiów? Jakie przedmioty są realizowane na tych studiach? Gdzie można znaleźć pracę po Białorutenistyce? Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego kierunku studiów, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

W trakcie studiów:

Student zdobywa wiedzę o miejscu Białorusi we współczesnym świecie i rozumie jego wpływ na kształtowanie się białoruskiej literatury i języka, poznaje historię Białorusi oraz białoruską literaturę, uzyskuje podstawową wiedzę o białoruskich instytucjach kultury i współczesnym białoruskim życiu kulturalnym.

Po studiach:

Absolwenci Filologi białoruskiej mogą znaleźć zatrudnienie w instytucjach i organizacjach zajmujących się kulturą białoruską, mediach i organach administracji publicznej, w placówkach dyplomatycznych, slużbach celnych.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->