Studia na kierunku Filologia grecka umożliwiają zapoznanie się z kulturą grecką od jej początków aż po Grecję współczesną. Podczas nauki studenci pojmują rolę, jaką Grecja odegrała nie tylko w kulturze Europy Zachodniej, ale także w kształtowaniu oblicza kultury regionu wschodniego, poznanie współczesnego tętniącego życiem kraju, odwiedzanego co roku przez miliony turystów.  Kto nadaje się na te studia i jakie przedmioty należy wybrać na maturze? Czy trzeba znać język grecki czy w trakcie studiów można się go nauczyć od podstaw? Zapraszamy do lektury!

W trakcie studiów:

Studia na kierunku Filologia grecka mają na celu zapoznanie z literaturą, kulturą, historia i cywilizacją grecką, dlatego oprócz przedmiotów stricte filologicznych program studiów obejmuje: literaturę grecką, historię Grecji, krajoznawstwo Grecji oraz kulturę i sztukę grecką.

Po studiach:

Absolwent Filologii greckiej może podjąć pracę w charakterze tłumacza, organizatora i propagatora kultury greckiego obszaru językowego. Może pracować w szkolnictwie, turystyce, firmach prywatnych.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->