Studia na Filologii niderlandzkiej umożliwią poznanie kultury Belgii, Holandii, a także terenów zamorskich, takich jak Antyle, czy Surinam. Wiąże się też z intensywną nauką języka niderlandzkiego od podstaw, poznawaniem jego gramatyki oraz wykorzystaniem praktycznym. Na filologii jak to na filologii - najważniejsza jest praktyczna nauka języka obcego. Absolwenta tych studiów śmiało można nazwać też kulturoznawcą. Do pakietu przedmiotów ułatwiających studentom rozumienie współczesnej kultury należą między innymi wprowadzenie do studiów kulturowych i historia literatury.

W trakcie studiów:

Studia na specjalności Filologia niderlandzka mają charakter kulturoznawczy. W programie studiów oprócz modułu intensywnej nauki języka niderlandzkiego od podstaw (praktyczna znajomość języka, gramatyka opisowa, ćwiczenia tłumaczeniowe itp.), znajdują się przedmioty dające absolwentom najwyższą kompetencję kulturową i umożliwiające interpretację różnych zjawisk kulturowych z obszaru języka niderlandzkiego (Holandia, Belgia/Flandria, Antyle oraz dawne kolonie holenderskie).

Po studiach:

Absolwenci znajdą pracę jako tłumacze i lektorzy. Mogą pracować w firmach i przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych. W turystyce, organizacjach kulturalnych oraz w mediach.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->